Popis ostrova

Ischia je termální ostrov v Neapolském zálivu, který se díky svým 100 léčivým pramenům stal odedávna vyhledávaným místem na dovolenou spojenou s cestou za zdravím. Léčivé účinky pramenů využívali již staří Římané. Rozloha ostrova je 46 km2, žije zde asi 60.000 stálých obyvatel.

Krásný ostrov má příznivé klima a díky bujné vegetaci, která si tu udržuje i v zimě zelenou barvu, je nazýván zeleným ostrovem – isola verde. Je hornatý, nejvyšší hora Monte Epomeo se vypíná do výšky 789 m nad mořem. Je rozdělený do 6 správních celků, hlavním městem je Ischia rozdělená na Ischia Porto a Ponte. Blahodárné účinky pramenů sem lákaly po celá staletí návštěvníky, léčili se tu např. i Michelangelo Buonaroti, František z Asisi, admirál Nelson. Díky četným pramenům vzniklo na Ischii několik termálních parků, kde návštěvníci v režimu lázeňského zařízení tráví čas koupáním v bazénech s termální léčivou vodou a mohou si také domluvit konzultaci s lékařem či masáž od fyzioterapeuta. Tyto parky jsou soustředěny na místech, kde vyvěrá několik pramenů a jsou rozesety po celém ostrově. Nejznámější a největší jsou Poseidonovy zahrady u Foria, dále Afroditiny zahrady v S.Angelo, kde je i termální park Tropical, nebo park Negombo u města Laco Ameno a další.

K pobytům na Ischii patří i výborná ischitánská kuchyně. Protože Ischie patří do kraje Kampánie, jejímž centrem je Neapol, je na ostrově jedním z typických jídel pravá pizza, která se tu peče v pecích vytápěným dřevem. Zdejší pizza se peče se sýrem mozzarela, který je další specialitou kraje Kampánie a vyrábí se z buvolího mléka. Samozřejmostí jsou různé druhy těstovin a také místní sladkosti. Na ostrově není žádný McDonald nebo jemu podobné fast foody, ale jí se zde místní strava. Nelze opomenout i skvělou zmrzlinu a pravou italskou kávu a capuccino. K typickým místním nápojům patří též likér z ischitánských citronů – limoncello, které by měl každý návštěvník ochutnat.

Ostrov nabízí svým návštěvníkům malebnou přírodu, sluncem prosluněné pláže, přívětivou atmosféru, výtečnou kuchyni a hlavně možnost využití léčebných účinků termálních pramenů. Hotely na ostrově jsou spíš menší, rodinné s příjemnou atmosférou, a protože jsou na místech, kde vyvěrají prameny a není to vždy u moře, je třeba z mnohých hotelů k moři dojít nebo dojet. Dopravu na ostrově zajišťují linkové autobusy, které jezdí kolem ostrova a které umožňují se dostat do všech míst, která si turisté přejí navštívit. Na ostrově není vzhledem k hornatému terénu a malé rozloze letiště, je tu pouze heliport pro helikoptéry. Letadla létají do Neapole a na Ischii je pak možné se dostat trajektem. Kdo cestuje na Ischii autobusem nebo autem, dojede buď do Neapole nebo Pozzuoli a odtud pokračuje na ostrov trajektem, cesta trvá asi 1 hodinu.

     
 
 
RSS odebírání informací
Zaslat odkaz příteli
Přidat stránku do oblíbených
Vytisknout stránku
 
Proč nakupovat u nás?
1. Většina zájezdů dostupných v ČR
2. CK pojištěné proti úpadku
3. Shodné ceny s pořádajícími CK
4. Porovnání nabídek od pořadatelů
5. Individuální poradenství
6. Mnohaleté zkušenosti
7. Osobní znalost mnoha destinací
     
 
 
Vyhledávání...
 
 
 
 
Kontaktní informace

Věra Schmittová - VS TOURS
Adresa: Kollárova 1045
565 01 Choceň
tel.: 465 471 588
e-mail: vstours@vstours.cz
web: www.vstours.cz

     
 

Copyright © 2011 Cestovní kancelář VS TOURS Choceň | Powered and created by Pixel Design | Web-soul | XHTML 1.0 | CSS 2